kurallar

Forum Kuralları (FORUM RULES)
Herkesin İstediğini Yapmak İstediği Biryerde, Hiçkimse İstediğini Yapamaz, Kurallar Hayatın Bir Parçasıdır.

Moderatör: quaint

Kilitli
quaint
Genel Yetkili Adayı
Mesajlar: 188
Kayıt: 11 Tem 2009 19:46
İletişim:

kurallar

Mesaj gönderen quaint » 29 Eki 2009 00:21

Lütfen DİKKAT !!!

FORUM İÇERİSİNDE TÜRK DİGİTAL PLATFORMLARINI İLGİLENDİREN ŞİFRELEME SİSTEMİ BİLGİ VE BELGELERİNİN FORUM İÇERİSİNDE KONU OLARAK AÇILMASI,KONUYLA İLGİLİ WEB LİNKLERİNİN VERİLMESİ AYNI ZAMANDA BU PLATFORMLARIN ŞİFRELERİNİN SORULMASI VE YAZILIM TELİF HAKLARI NEDENİYLE FİRMALARA AİT YAZILIMLARIN KORSAN OLARAK LİNKLERİNİN VERİLMESİ YADA;
FORUMA DOSYA OLARAK EKLENMESİ,KESİNLİKLE YASAK OLUP,
GEREKİRSE ÜYELİK İPTALİ NEDENİDİR.!!!
FORUM KURALLARI KAYITSIZ ŞARTSIZ TÜM ÜYELER İÇİN GEÇERLİDİR.!!!


Saygılarımızla
yenidir grup


-----------------------------------------------------------------------


FORUM KURALLARI1- Forumumuz tüm markalara eşit mesafededir.


2 - Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde küçümseyemezler !


3 - Saygı sınırlarını zorlamadıkça hiçbir üyenin mesajı silinmez ve topik kilitlenmez.


4 - Din, politika, ırkçılık, siyasi propoganda, hakaret anlamında, ahlaka aykırı, küfürlü yazılar kesinlikle yasaktır.


5 - Üyeler yeni bir Topic açmadan önce, o konu önceden açılmışmıdır diye kontrol etmeleri gerekir. Konu bulunmadığında Forum'un arama özeliği kullanılanır.


6- Konuyla ilgisi olmayan topikler ilgili alana kaydırılır, şahsa münhasır Topic 'ler silinir.


7 - Forum'da reklam yapmak ADMIN' in iznine bağlıdır.


8- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak karşıdaki şahsa bağırmak anlamına geleceği icin büyük harfler ile yazi yazmamaya özen gösteriniz.


9- Almak istediğiniz Nick 'ler ahlaka aykırı olmayacaktır.


10 - Üyelerin yazı yazmadığı ,foruma hergün girmediği gibi durumlarda bazı forum sitelerinin uyguladığı gibi ÜYELİKLERİ SİLİNMEYECEKTİR. Hiç bir üyemiz foruma yazı yazmak ve siteyi sık sık ziyaret etmek zorunda bırakılmazlar.


11 - Admin ve Moderatörler, yazılan yazının konuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yöneticinin yetkisindedir.


12 - Forum Yönetimi , aynı kişinin birden fazla Nick ile farklı kişilermis gibi görüş belirttiğini tespit ettiği durumunda, kişinin tüm mesajlari silinecektir.


13 - Forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla bilgi aliş-verişinde bulunulmasi amacıyla kurulmuştur. Amaç dışı kullanılması yasaktir. Tesbit edildiği takdirde bu işi yapan üyenin üyeliği derhal silinecektir.


14 - Türkiyede bulunan Digital Platformlar hakkında yazı yazmak, dosya upload etmek, link vermek , aynı şekilde Türkiyede bulunan GSM şebekelerine ait GSM kartlarının kopyalanması (Klonlaması , birleştirilmesi gibi gündemde olan veya gündem dışı konularda dosyalar upload ve/veya link-bilgi vermek kesinlikle yasaktır. Forumda bu konularla ilgili yazılardan forumumuz sorumlu değildir. Aksini yapanların üyelikleri uyarı yapılmadan silinecektir.


15 - Markalar, Yayıncı Kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları içinde yazınız, Hakaret veya iftira olduğu düşünülen yazılar engellenecektir .Yayıncı kuruluşların uyguladığı politikayı lütfen eleştirmeyin. Yerli Platformlar alanı sadece teknik sorunlar ,yayın akışları ve nezaket kapsamı içinde eleştiri fikir alışverişi Açılmıştır. İlgili markayı veya firmayı aşağılayıcı veya hakaret boyutuna varan yazılar yazamayacağı gibi üyelerini bir kuruluş karşı kışkırtıcı yazılar yazamaz gerektiğinde konu tamamen kaldırılır . Ayrıca konuyu açan üye gerekirse süresiz forumdan uzaklaştırılır.


16 - Forumda yazılan bir yazı veya belgeyi başka forumda yayınladığı görülen üyeler , yazdıkları yerde alıntı olduğunu belirtmezlerse bunun tesbiti halinde kesinlikle üyelikleri silinecektir.


17 - Forumda herhangi bir alanda kişileri,kurum ve kuruluşları veya Devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı,belge vb. şeyler in foruma eklenmesi, konu olarak açılması kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üye forumdan kayıtsız şartsız silinecektir !!!


18 - Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda üye yada ziyaretcileri sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatorlerin görevi değildir. Üye yada Ziyaretciler bu kuralları okuyup uymak zorundadırlar.


19 - Üyelik İsteyen Forum Linkleri Kesinlikle Yasaktır.


20 - Forumda, sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunulan bir "ürünün" reklamını yapmanız ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve c r a c k, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanitimi yasaktır.


21 - Diğer Forumlara üye yada kullanıcı toplamak için yazılan reklam içerikli yazıların yazılması kesinlikle YASAKTIR.Bu kurala uymayan üyelerin üyelikleri silinecektir !


22 - Üyelerin verdiği Web adreslerinde halihazırda bulunan dosyalar, bilgi veya resimler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılır ! Ayrıca verilen linklerde üyeleri sıkıntıya sokacak şekilde script barındıran siteler görülen lüzum üzerine kaldırılabilir !


23 - Forum kurallarına uymayan üyelerin forum'a yazı yazması engellenecektir. Engelleme uyarı verilmeden de yapılabilir.


24 - Üyeler her ne şekilde olursa olsun adult sitelerin linkini veremez verilen linkler silineceği gibi gerekirse linki veren üyenin üyeliği iptal edilebilir.


25. Forum içerisinde Email yada PM (Özel Mesaj) iletişimini kullanarak KESİNLİKLE Ticari ve Pazar amaçlı mesaj yada ibare GÖNDERİLEMEZ !!! Forum Yönetimi bu tür yada kural dışı kullanıma yönelik şikayet- ihbar aldığı yada uygun gördüğü durumlarda PM'leri (Özel Mesajları) okuma hakkına sahiptir.


26. Forumda Pc Programları Bölümünde paylaştığımız programlar tamamen TRIAL sürümdür, forum içerisinde programlarla ilgili "C R A C K" verilmesi, konuyla ilgili bu tür web sayfalarının linki verilmesi yasaktır.


27. Kişiye özel konu başlığı açılamaz Açılması durumunda silinir.


28.Forum İçinde MP3 Paylaşımı Her ne şekilde olursa olsun(dosya ekleme link vs.) yasaklanmıştır.

ÖZEL KURAL:

yenidir FORUM YÖNETİMİ; Forumda üye olanlar arasından uygun gördüklerine özel alanlara giriş yetkisi, VIP üyelik, Moderatörlük ve diğer üst düzey yetkileri verebilir, bu yetkileri verirken uygun görülen kişininde onayı alınır, yetki alan üyenin performansı, katılım aktifliği, davranışı ve şartlara bağlı olarak yada hiç bir neden göstermeksizin verilen yetki yada özel alanlara giriş yetkisi geri alınabilir. Yetki yada özel alana girme yetkisi verilen ve bu yetki yada özel alana giriş yetkisini kabul eden üye iş bu özel kuralıda kabul etmiş sayılır.


Ö N E M L İ :


Forum yönetimi kurallarını lüzumlu olduğu hallerde değiştirebilir ve yapılan değişiklikler hemen uygulamaya alınır. Bu bağlamda daha önce böyle bir kural yoktu şeklinde itiraz edilemez.

“Forum Kuralları (FORUM RULES)” sayfasına dön