skoda geç çalışma sebebi

Teknoloji Hakkında Son Gelişmeler,Araştırmalar ve İcatlar Hakkında Herşey

Moderatör: Tardigrada

Cevapla
quaint
Genel Yetkili Adayı
Mesajlar: 188
Kayıt: 11 Tem 2009 19:46
İletişim:

skoda geç çalışma sebebi

Mesaj gönderen quaint » 07 Mar 2015 12:27

subap kaçırıp motorun çalışması için gereken komresyon oluşmadığından, geç çalışma yapar fakat 20 kez marşa basmanız gerekmez,bunu eleyin.
büyük ihtimal yakıt sisteminden veya buna bağlı müşür ve sensörlerden olabilir,
(öncelikle kontrol kalemiyle kızdırma bujilerinizi kontrol ettiriniz,aracınızın deposunda yakıt ikmal pompası var kontağı her actığınızda bu pompa motor kısmında bulunan tandem pompasına yakıt gönderir tandem pompasıda birim enjektörlere 3.5 barlık basınçla yakıt gönderir.)depodaki pompanın fişleri mazot çalkantısından zamanla gevşeye biliyor ve bazen yeterinde temas ediyor erken çalışıyor,bazen geç temas ediyor geç çalışıyor olabilir aracınız.tandem pompasının girişindeki hortumu söküp kontağı her açtığınızda yakıt kesintisiz düzgün geliyorsa orada sıkıntı yoktur.tandem pompasını aracın çalışması için gereken yeterli basıncı üretmiyorda olabilir,tandem pompasını söktürüm içini acıp kontrol etmek gerekir.bundada birşey cıkmazsa cihaz ile enjektörleri kontrol etmek gerekebilir.bu tür arıza ile ilgili servis yerine yetkili bosch pompa enjektör servisine gösteriniz aracınızı.

quaint
Genel Yetkili Adayı
Mesajlar: 188
Kayıt: 11 Tem 2009 19:46
İletişim:

Re: skoda geç çalışma sebebi

Mesaj gönderen quaint » 07 Mar 2015 12:30

aracın zor calıstıgı zamanlarda arkadan beyaz bır duman atıyordur . Su anda aracının cekısı muhtesem ve rolantıde anlık yakıt tuketımıde 1,5l uzerındedır. Eger bunlar dogru ıse aracının enjektorlerının tamır takımının degısmesı gerekıyor . Tamir takımı derken oring ve pullarının .

Aracın enjektore gondermesı gereken yakıtı dırek pıston uzerıne gondermektedır buda aracın 7 8 saat bekledıkten sonra gec calısmasına neden olmaktadır

Cevapla

“Genel Teknoloji” sayfasına dön