Web Tasarımcı Nasıl Olmalıdır ?

Web Tasarımı ile İlgili Tüm Bilgiler ve Hazır Projeler

Moderatör: yashin

Cevapla
yashin
YD Özel Tim
Mesajlar: 14
Kayıt: 20 Nis 2010 15:54
İletişim:

Web Tasarımcı Nasıl Olmalıdır ?

Mesaj gönderen yashin » 07 Haz 2010 20:26

Merhaba arkadaşlar sizlere web tasarımcısı nasıl olmalıdır. Ne yapmalıdır ,Ne yapmamalıdır , Nasıl tasarım yapmalıdır ,Ren uyumu nasıl olmalıdır ?

1-Sağlam bir web tasarımcısı olmak istiyorsanız frontpage ‘ de 2 buton yapmak yetmez .Sağlam ,Görsel , Animasyonlu bir web site için Dreamweaver, Photoshop ve Flash tavsiye ederim.Bu programları bilmedikten sonra ziyaretçiye hitap edemezsiniz.

2- Eğer kendi işini kuracaksan, yani ticari bir amac olarak görüyorsan bu işi, asp veya php gibi bir kodlama diline ileri derecede sahip olmalısın. 100 terim HTML ile bu iş yürümez.

3- Eğer müşterine web sitesi yapcaksan sorun yaşamayacak yerlerden hosting ve domain alacaksın. 1 ay sonra seni arayıp vay efendim sitem kapandı demiyecek.

4- Müşterine işini sağlam yapmak için, kodlama derecenin iyi olması lazım. Eğer normal ise müşteriye siteyi yazmaya kalkışma, hazır portal kullan.

5- Müşteri ile sürekli irtibat halinde olmalısın, günün sadece 1 saatinde online olmayacaksın. Boyle yaparsan o müşteri sana sadece 1 kez site yaptırır.

6- Evinde internetin yoksa bence bu işlerle uğraşma, çünkü çok masraf edersin.

7- Elinden geldiğince site yazmak yerine hazır portal kullan ve temalarına, eklentilerine ve portalına hakim ol. Bir sorunçıktığı zaman hesap vermen kolay olsun.

8- Eğer müşterin hostunu sana aldırdıysa, evinde serverın olsun. Başkalarıyla sorun yaşama.

9- Müşteri kazanmak için reklam ver, bunlar sayesinde adın duyulur. Onları karşılayan etkileyici bir site yap.

10- Mümkün olduğunca referans bulmaya çalış bu sana müşterinin güvenini artırır.

Sizlere kısaca özetlemeye çalıştım. Yeri geldiği zaman biraz kaba olmuş olabilirim. Ama webmaster olmak gerçekten büyük sorumluluk. Kendi siten için olmayabilir ama müşteriyi de seni seçtiği için pişman etmemelisin.

Suat
YD Özel Tim
Mesajlar: 9
Kayıt: 19 Nis 2010 15:01
İletişim:

Re: Web Tasarımcı Nasıl Olmalıdır ?

Mesaj gönderen Suat » 07 Haz 2010 21:14

Tecrübe konuşmuş...Yine de şunu es geçmişsin sanırım kendine güven çok önemli.İçinde bulunduğumuz dönemde yeni kapılar aranıyor her konuda hazıra kesin ve net yönelme sadece anı kurtarır.webmaster 'ın vakti varsa tavsiyem uğraşsın yeni tasarımlar oluştursun bu ona daha büyük prestij sağlayacaktır...

Cevapla

“Web Tasarım” sayfasına dön